Instalacja, aktywacja i korzystanie z podpisu elektronicznego
Certum Mini / Certum Standard

Aby podpisywać dokumenty na komputerze pobierz pakiet oprogramowania proCertum SmartSign (dla rozwiązania na USB wymagany jest tylko moduł ProCertum SmartSign).

Przejdź do strony pobierania oprogramowania → https://pomoc.certum.pl/pl/oprogramowanie/procertum-smartsign/

Twoim loginem jest główny adres mailowy podany we wniosku.

Pamiętaj! 

Podpis Certum Mini/Certum Standard można stosować na dowolnej liczbie urządzeń, np. instalując program ProCertum SmartSign

Podczas aktywacji koniecznie zapisz sobie, tylko w wiadomym dla Ciebie miejscu, kod PIN i kod PUK (najważniejszy kod) oraz zachowaj mail informujący o wystawieniu certyfikatu z Certum PCC. 

Kod PIN służy do podpisywania plików. Trzykrotne nieprawidłowe wprowadzenie kodu PIN blokuje możliwość składania podpisu.

W takiej sytuacji możliwe jest jedynie wykorzystanie procedury odzyskiwania/resetu PINu za pomocą nadanego podczas instalacji kodu PUK – dlatego jest on tak ważny!

  • Po wgraniu i uruchomieniu certyfikatu i wsunięciu „Pendrive USB” do gniazda USB możemy korzystać z certyfikatu na komputerze.
  • Podpisujemy w dedykowanym oprogramowaniu ProCertum SmartSign (zielona ikona aplikacji).

Sprawdź instrukcję wideo (od wskazanego momentu) → https://youtu.be/lmxmQv_ghvw?t=22

lub w Adobe Acrobat Reader/DC

Sprawdź instrukcję wideo → https://youtu.be/Xz624rPxsvI?t=46 (od zaznaczonego momentu).

Instrukcja weryfikacji podpisanego dokumentu w programie proCertum SmartSign → https://www.youtube.com/watch?v=tOF0mCRMCmI 

Podpis pliku PDF można również zweryfikować w panelu podpisu w Adobe Acrobat Reader.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie sprawdź na stronie https://pomoc.certum.pl/pl/podpis-elektroniczny/ lub skontaktuj się z nami e-mailowo: biuro@wlasnypodpis.pl

Cześć!
Miło Cię widzieć
🙂

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać ciekawe treści i praktyczne wskazówki związane z zastosowaniem podpisów elektronicznych i nie tylko.

Nie wysyłamy spamu! Przeczytaj naszą politykę prywatności po więcej informacji. W każdej chwili możesz zrezygnować. Pamiętaj, aby potwierdzić swój zapis klikając przycisk w otrzymanym e-mailu (wiadomość może trafić do folderu SPAM lub oferty).

Koszyk